Help!

Praktyka zawodowa
Organizacja roku szkolnego
Czym się zajmujemy

W Warsztatach szkolnych - pracowniach ćwiczeń praktycznych odbywają się zajęcia praktyczne w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa, technik teleinformatyk.

Innowacyjność w edukacji rolniczej

Dnia 04.04.2016r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie rozpoczęła się czwarta edycja kursów obsługi kombajnów zbożowych i stosowania środków ochrony roślin, organizowanych wspólnie z MODR w Karniowicach i Związkiem Zawodowym Młodych Rolników, który dofinansowuje część kosztów szkolenia .
W kursach uczestniczą licznie uczniowie Technikum w naszej Szkole, szczególnie z klas technik mechanizacji rolnictwa oraz rolnicy z okolicznych miejscowości.
Kursy w Zespole Szkól Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie cieszą się dużą popularnością. Wykłady i zajęcia praktyczne odbywają się na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, stosowane są innowacyjne metody nauczania, a zajęcia przeprowadzane są wspólnie z najlepszymi firmami w branży rolniczej.

Symulator nauki jazdy samochodem

Przykładowy obraz   Symulator do nauki jazdy sprzyja bezstresowemu zapoznaniu się z techniką kierowania pojazdami samochodowymi. Umożliwia swobodne opanowanie podstawowych umiejętności preaktycznych, związanych z kierowaniem samochodem. Ułatwia przygotowanie do uzyskania w przyszłości prawa jazdy. Jest dostępny w klasie 2 lub 3 dla uczniów kształcących się w zawodach technik  pojazdów  samochodowych oraz technik mechanizacji rolnictwa.

Kurs spawacza
Przykładowy obraz    Kurs spawacza realizowany jest w budynku Warsztatów Szkolnych - pracowniach ćwiczeń praktycznych w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce". Jest to projekt systemowy Województwa Małopolskiego realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 9.2.  Kwalifikacje zdobywają uczniowie wszystkich Szkół powiatu miechowskiego realizujących ten projekt. Zajęcia odbywają się w pracowniach ćwiczeń praktycznych Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.

Dla zainteresowanych  istnieje możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji spaawalniczych (innymi metodami).

Kurs operatora wózków widłowych
Przykładowy obraz    Kurs operatora wozków widłowych realizowany jest w budynku Warsztatów Szkolnych - pracowniach ćwiczeń praktycznych w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce". Jest to projekt systemowy Województwa Małopolskiego realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 9.2.  Kwalifikacje zdobywają uczniowie wszystkich Szkół powiatu miechowskiego realizujących ten projekt. Zajęcia odbywają się na placu manewrowym przy budynku Warsztatów Szkolnych - pracowniach ćwiczeń praktycznych Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie.

Kurs diagnostyki pojazdów samochodowych

Przykładowy obraz    Kurs diagnostyki pojazdów samochodowych oraz przeprowadzania analizy spalin realizowany jest w budynku Warsztatów Szkolnych - pracowniach ćwiczeń praktycznych w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce". Jest to projekt systemowy Województwa Małopolskiego realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 9.2. Kwalifikacje zdobywają uczniowie tylko Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie. Zajęcia odbywają się w pracowniach ćwiczeń praktycznych .

Kursanci zapoznawani są ze standardami diagnostyki: KTS, ITS, OBD.

Technik teleinformatyk
Technik mechanizacji rolnictwa
Technik pojazdów samochodowych
Szkoła policealna